Size özel web sitesi sadece 399TL?

Size özel web sitesi sadece 399TL?

Eğer böyle reklam başlığı olan bir web tasarım ajansından web sitesi yaptıracaksanız hemen bu fikrinizi değiştirmenizi öneririm. Evet 399TL'ye ve benzeri fiyatlara web sitesi yaptırabilirsiniz fakat bu size özel olmaz. Bu tarz web tasarım ajansları sürümden kazanırlar. Aldığınız destek nereydese sıfırdır. Siz ödemeyi yapana kadar kralsınızdır fakat ödemeyi yaptıktan sonra telefonlar bile açılmayabilir.

Genelde kurulan siteler wordpress alt yapısını kullanırlar. Bu kısımda bir sorun yok çünkü Dünya üzerindeki web sitelerinin neredeyse 1/3'ü wordpress alt yapısını kullanır. Sorun şurada başlıyor; "Size özel tasarım." diye söylenen tasarımlar aslında size özel değil.

Başta da dediğim gibi sürümden kazanmak için bir çok müşteriye aynı tasarımın sadece bilgilerini değiştirilmiş ve kaba taslak düzenlenmesi yapılmış bir şekilde düzenliyorlar. Aslında bunda da bir sorun yok. Bütçeniz olmayabilir, yaptığınız içi normal işinizin yanında ekstradan yapıyor olabilirsiniz veya sadece basit bir şey olsun yeter diyorsanız bu paketler size uygundur. Fakat dediğim gibi kurulum sonrası destek bulamayabilirsiniz.

399TL ve benzeri fiyatlara web sitesi yaptırdınız. Bundan sonra ki her şey faturaya ekstra hizmet bedeli olarak yansıyacaktır. Yapılan diğer sayfalar, seo çalışması, SSL, dil eklentisi ve diğer eklenen modüller bunların hepsi normal fiyatların üstündedir. Eğer ki çok ciddi bir E-ticaret firması değilseniz SSL zaten ücretsiz olarak kurulabiliyor. Bunlar için ekstra bir ücret vermemenizi öneriyoruz. bknz: www.cloudflare.com

Yeterli bütçeniz yok veya basit bir şey olsa da olur diyip bu fiyatlara web sitesi açtırdınız. Herhangi bir sorun olmadan kullanıyorsunuz. Zaten SEO çalışması altında ücret alınıp fakat yeteri kadar içerik eklenmediğinden sıralamalarda yoksunuz bile. Sadece eş dost sitenizin adresini bildiğinden kendileri adres kısmına url adresinizi girerek sitenize giriyorlar. Buraya kadar da bir sorun yok, taa ki o güne kadar. Bir de bakmışsınız ki o standart tasarım kalkmış ve siyah sayfa üzerinde bir resimle karşılaşıyorsunuz. Meğer size özel tasarım lisanslı denilen tema warezmiş! Yani tasarım telif hakkı bile ödenmeden siz gibi bir çok firmaya kurulmuş ve hepsi kapatılmış. Eğer ki temanın yapımcıları kafaya takarlarsa sizi dava edebilirler ve siz haksız olduğunuz için bu davayı kaybedebilirsiniz. Mutlaka, bu fahiş fiyatlara sitenizi yaptırsanız bile temanızın lisans anahtarını sorun isteyin. 

Bu temalar 5$'dan başlayıp 200$'a kadar fiyat skalasına sahiptir. Genelde kurumsal sitelerde kullanılan temalar 50$ - 60$ dolar arasındadır. Şöyle basit bir hesaplama yapalım;

Döviz kuru : 1$ = 8,37₺

Tema ücreti : 50$ * 8,37 = 418,5₺

Sizin ödediğiniz toplam web site fiyatı : 399TL

 

Bu durumda bu web tasarım ajansının lisanslı tema kullanmadığını fiyatlara bakarak bile anlayabiliyoruz..

Bu gibi  durumlara kanmayın. Kimse ucuz mal alacak kadar zengin değil. 

 

Kendinize özel tasarım ile kurumsal web sitesi yaptırmak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz veya whatsapp üzerinden hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

 

Whatsapp üzerinden iletişime geç